Služby architektonického rendrovania sa stali vedúcim odvetvím v oblasti realít, keďže v roku 2019 presiahli hranicu 2 miliárd dolárov a predpokladá sa, že počas obdobia 2020 – 2026 sa táto hranica zvýši ešte o 20%. Nie je žiadnym prekvapením, že ľudia majú tendenciu držať sa sofistikovanej prezentácie namiesto toho, aby svojim potenciálnym klientom prezentovali statický a nudný plán.

Počas celej svojej kariéry som pracoval už s viacerými jednotlivcami a firmami, ktorí chceli vidieť dizajn budov a interiérov vo forme fotorealistických obrázkov. Či už sa jednalo o realitných developerov, ktorí mali na starosti stavbu obytného parku s 300 bytovými budovami, alebo architektov, ktorí predkladali ponuku, prípadne návrh interiéru, všetci chceli zaujímavú vizualizovanú prezentáciu, aby si tak mohli získať klientov.

Neodporúčal by som však služby architektonického rendrovania tým ľuďom, ktorí si neželajú nasledujúce body.

Nemajú záujem o vylepšenie projektového marketingu

Keď už hovoríme o projektovom marketingu, služby architektonického rendrovania môžu okrem iného pomôcť vášmu projektu vyniknúť. Majú schopnosť vylepšiť vašu reklamu a nalákať dlhodobých, aj príťažlivých klientov pre váš projekt. Tieto služby by som vám však neodporúčal v prípade, že nemáte potrebu vyzdvihnúť váš projekt na popredné priečky. Namiesto fotorealistických obrázkov môžete použiť nudné 2D plány obytných alebo komerčných priestorov, ktoré nevykazujú žiadne štandardy. Nikto sa totiž neobťažuje pozerať na chabo spracovaný plán – je to ako pozerať sa na nudný obraz, ktorý prináša nulový marketing.

Nemajú v úmysle prilákať si nových klientov

Ľudský mozog preferuje určité tvary pred inými, a ako štúdia ukazuje, človek má rád krivky. Fotorealistické obrázky priťahujú veľké množstvo klientov práve tým, že zobrazujú krivky v reálnom čase. Rovnako predstavujú realistický a futuristický obraz projektu. Ak však nemáte v úmysle si nalákať klienta na jedinečnosť, potom môžete služby architektonického rendrovania z vášho procesu vynechať. Môžete investovať do 2D obrázkov, ktoré nevykazujú žiadny hĺbkový a rozmerový dizajn, a ktoré vám nezaručia príťažlivosť v očiach klienta.

Nepotrebujú detailné prezentácie

Služba 3D vykresľovania vám ukáže presnú prezentáciu vášho budúceho projektu. Poskytuje scenár v reálnom čase o tom, ako bude váš projekt vyzerať v budúcnosti. Nemusíte ďalej čakať, kým váš projekt neuvidíte zrealizovaný, pretože fotorealistické obrázky vám umožnia vidieť ho tu a teraz. Predpokladajme však, že nepotrebujete presnú prezentáciu a stačí vám počkať si na to, ako bude váš projekt vyzerať, keď už bude hotový. V takom prípade odporúčam naďalej sa spoliehať na 2D obrázky.

Nemajú záujem o hľadanie problémov v projekte

Pri používaní tradičných 2D obrázkov je takmer nemožné presne vytýčiť problémy vo vašom projekte ešte pred začiatkom výstavby. Ak nemáte záujem identifikovať štrukturálnu integritu a nedostatky vo svojom projekte, môžete sa naďalej spoliehať na 2D obrázky.

Na druhej strane, 3D vykresľovanie dokáže odhaliť problémy týkajúce sa štruktúry a dizajnu ešte pred začiatkom výstavby. Zmeny a nové návrhy môžete vytvárať neustále, čo určite ohúri vaše testovacie publikum. Môžete včas odhaliť problém a získať si tak do budúcna záujem klienta.

Nenáhlia ich prispôsobené úpravy

Vytváranie presnej prezentácie je hektickou prácou. Úpravy týkajúce sa zmien, ktoré požadujú vaši klienti, sú vždy náročnou úlohou. Ak používate 2D obrázky, je potrebné dať do toho veľa času, úsilia a zdrojov, aby opätovné skicovanie projektu vyzeralo príťažlivo. Ak však nechcete mať váš projekt upravený za kratšiu dobu, určite by som vám odporučil pokračovať v nefotorealistickom prístupe.

Na druhej strane, služba architektonického vykresľovania je veľmi rýchla, najmä pri úprave zmien, ktoré požaduje váš klient v krátkom časovom rozsahu. Na úpravu totiž stačí iba pár klikov v nástroji, ako je napr. AutoCAD. Preto je týmto spôsobom možné vykonať zmeny a zobraziť výsledky aj tisíckrát rýchlejšie. Ak sa vám nové zmeny nepáčia, môžete sa vrátiť ku pôvodnej štruktúre a vzhľadu len pomocou niekoľkých kliknutí.

Pre viac informácií a pre najmodernejšie služby architektonického 3D rendrovania ma neváhajte kontaktovať, a posuňte tak váš projekt na úplne iný level.